facebook pixel Mücevherlerinize Zarar Verebilecek 7 Madde - Ucuz Pırlanta - Ucuz Pırlanta

Mücevherlerinize Zarar Verebilecek 7 MaddeHatırı sayılır oranlarda ödeme yaparak satın aldığınız mücevherlerinizin lekelenmesini, oksitlenmesini ya da herhangi bir açıdan zarar görmesini istemezsiniz. Bunun için mücevherlerinize zarar verebilecek unsurları öğrenmeniz gerekiyor. Sizler için tüm bunları 7 maddede topladık.

  • Civa

Balıkta ve bazı kozmetik ürünlerde bulunan civa mücevherler üzerinde lekelenmelere sebebiyet verebilir. Bu yüzden civa içeren maddeler ile mücevherlerinizin temas etmesini engellemeniz gerekir.

  • Bir arada tutma

Mücevherlerinize verebileceğiniz en büyük zararlardan biri de onları bir arada tutmanızdır. Bir araya gelen takılarınız ister istemez birbirlerini çizer. Bu çizikler zamanla solgun bir görünüm almalarını sağlar. Bu yüzden her birini ayrı olarak muhafaza etmelisiniz.

  • Su

Özellikle pırlantalı olan takılarınızın asla su ile temas etmemesi gerekir. Su ile sadece 1 defa temas eden pırlanta dahi parlaklığını kaybeder. Yeniden parlaması için kuyumcular tarafından onarılması gerekir. Pırlantalarınızı sudan uzak tutun!

  • Krem

El kremini tüm bayanlar kullanıyor. Ancak takılarınızı çıkarmandan krem kullanmanız, takılarınıza zarar verir. Renklerinin solması, lekelenmeleri hatta oksitlenmelerine dahi neden olabilir.

  • Deniz ve kum

Takılarınızı çizen ve renklerinin solmasına neden olan önemli iki faktör de deniz ve kumdur. Tatillerde takılarınızı kullanmamalısınız.

  • Darbeler

Çok hafif bir darbe dahi takılarınızdaki pırlanta taşın düşmesine neden olabilir. Hatta kaliteli bir işçilik örneği olan pırlanta taşın düşmesinin tek nedeni daha önce aldığı hafif bir darbe olabilir.