facebook pixel Beştaş Pırlantanın Anlamı - Ucuz Pırlanta - Ucuz Pırlanta

Beştaş Pırlantanın AnlamıPırlantalar günümüzde en değerli taşların başında geliyor. Pırlanta ile bezenmiş olan takı modelleri de haliyle kadınların favorisi haline geldi. Uzun yıllar pırlanta dendiğinde ilk akla gelen model tek taş pırlanta yüzükler oluyordu. Üzerinde farklı kesimlerle elde edilmiş bir pırlantanın bulunduğu bu yüzük modelleri evlenme tekliflerinin de vazgeçilmezleri arasındaki yerini aldı. Ancak artık pırlanta dendiğinde akla sadece tek taş yüzükler gelmiyor.

Beştaş Pırlanta Modelleri Tektaşların Tahtını Sallıyor

Beş adet pırlanta kullanılarak dizayn edilen beştaş pırlanta modelleri son iki yıl içerisinde o kadar popülerlik kazandı ki, tek taş modellerin tahtını dahi çok yakında ele geçirebilir. Çünkü yapılan araştırmalar, artık beştaş pırlantaların satış rakamlarında hızla artış meydana gelmeye başladığını ortaya koyuyor. Peki, beştaş pırlanta yüzüğün ne anlama geldiğini biliyor musunuz?

Bu tasarımlarda yüzüğün üzerindeki her bir taş ayrı bir anlam taşıyor. İlk taş aşk anlamına geliyor. İkinci pırlantanın anlamı sadakat ve üçüncü sırada, yani en ortada bulunan pırlantanın anlamı da mutluluk! Dördüncü sırada yer alan pırlanta huzuru ve son sırada yer alan pırlanta taş da bağlılığı sembolize ediyor.

Sonuç olarak beştaş pırlanta yüzüklerin anlamı bu beş değerin buluşmasından doğuyor. Özellikle aşk ile bağdaşan bir anlam ifade ediyor olması, eşe ya da sevgiliye özel günlerde beştaş pırlanta yüzüklerin sıklıkla hediye olarak alınmasını beraberinde getiriyor. Ancak annelerin de bu özel tasarımı hak ettiği unutulmamalı!