facebook pixel HRD Antwerp Sertifikası - Ucuz Pırlanta - Ucuz Pırlanta

HRD Antwerp Sertifikası

HRD Antwerp

HRD Antwerp, 1976 yılında Belçika’nın Antwerp kentinde kurulan bir firmadır. Pırlanta konusundaki uzmanlığı ile kısa sürede tüm dünyaya adını duyuran firma, dünya genelinde pırlanta sektörünün en saygın firması olarak kabul ediliyor. Çünkü kar amacı gütmeyen bu kuruluşun görevi pırlantaların güvenilir olduğuna dair bir sertifika vermektir. Bu sertifika HRD Antwerp Sertifikası adını taşıyor.

HRD Antwerp Sertifikası Ne Anlama Geliyor?

Bildiğiniz gibi dünya genelinde cirosu en yüksek sektörler arasında pırlanta sektörü de bulunuyor. Bu durum sahte pırlanta satışı yapan dolandırıcıların sayısının da son derece yüksek olduğu anlamına gelir. Pırlanta satın almadan önce herkesin ortak endişesi, pırlantanın sahte olup olmadığıdır. Çünkü sahte pırlantaları, gerçek pırlantalardan sadece bakarak ayırmak olanaksızdır. Pek çok pırlanta uzmanı dahi gerçeği ile sahtesini ayırmakta güçlük çekiyor. İşte bu noktada devreye HRD Antwerp Sertifikası giriyor.

HRD Antwerp Sertifikasında Hangi Bilgiler Var?

HRD Antwerp Sertifikası olan bir ürün kesinlikle gerçektir! Dolayısıyla satın almak istediğiniz pırlanta eğer bu sertifikaya sahipse, hiçbir endişe duymanıza gerek kalmaz. Ürünün karakteristik özelliklerini içeren bir belge niteliğinde olan sertifika bir anlamda pırlanta ürünün kimlik belgesidir de diyebiliriz. Çünkü sertifika içerisinde pırlantanın ağırlığı, berraklığı, rengi, ölçüsü, kesimi, biçimi gibi tüm bilgiler yer alır.

Çok titiz bir incelemeden geçirilen üründe yer alan tüm detaylar, bu sertifika belgesine eklenir. Elbette pırlantalar için en önemli unsur olan 4C kriterleri, yani pırlantanın karat, berraklık, renk ve kesim bilgileri de belgede bulunur. Bu kadar detaylı bir incelemede elbette imitasyon ürünler kısa sürede anlaşıldığından, sahte pırlantanın bu sertifikaya sahip olması olanaksızdır.

HRD Antwerp Sertifikası Nasıl Veriliyor?

Sertifika öncesinde söz konusu ürün 3 ya da 6 kişi arasında değişen bir ekip tarafından incelemeye alınıyor. Bu inceleme için özel olarak geliştirilmiş malzemeler kullanılıyor. Gerekli inceleme tamamlandıktan sonra HRD Antwerp Sertifikası hazırlanıyor ve ürünün kenarına lazer teknolojisi kullanılarak sertifikanın numarası yazılıyor. Böylece ürünü satın alan kişinin sahte olup olmadığını anlaması zor olmuyor. Bu numara gözle görünmez. Sadece lup büyüteçleri ile bakıldığında görülebilir.

Sizde sertifikalı ürünlerinizi sorgulamak için tıklayın.