facebook pixel Sıkça Sorulan Sorular - Ucuz Pırlanta - Ucuz Pırlanta

Sıkça Sorulan Sorular

 • Neden ucuz?

Firmamız pırlantayı temin ederken aracı firma kullanmamaktadır. Satıcısından temin ettiğimiz pırlantayı, aracı firmalar olmadığından, daha ekonomik fiyatlarla satın alıyoruz. Toptan fiyatına perakende olarak müşterilerimize pırlanta satışı yapıyoruz. Bu nedenle sitemizden, pek çok firmadan çok daha ekonomik fiyatlarla pırlanta satın alabiliyorsunuz.

 • Gerçek pırlanta mı?

Satışını yaptığımız pırlantaların tamamı gerçek pırlantadır. Ürünlerimizi sertifikalı olarak müşterilerimize ulaştırıyoruz. Laboratuvar ortamında üretilen yapan pırlantaların sertifika alamadığını bilmenizi isteriz. Laboratuvar ortamında HPHT ve CVD 2 şeklinde iki farklı teknikle yapay malzemelere pırlanta görünümü kazandırılabilir. Ancak sadece doğadan çıkan gerçek pırlantalar sertifikalı olarak satılabilir.

 • HPHT Nedir?

Grafitin pırlantayı taklit edecek şekilde, pırlanta görünümü alması için yapılan bir işlemdir. Laboratuvar ortamında gerçekleştirilen bu işlem, bir karbon türü olan grafite ısı ve basınç uygulanması ile gerçekleştirilir.

 • CVD Nedir?

Laboratuvar ortamında sentetik pırlanta elde edilmesi için yapılan işlemlerden biridir. Pırlanta görünümü alabilecek çeşitli malzemelere uygulanan işlemler ile yapay pırlanta elde edilir.

 • Doğal Pırlanta Nedir?

Doğal pırlanta, doğada işlenmemiş bir şekilde bulunan kıymetli bir taştır. Doğada bulunan ham hali elmas olarak adlandırılır. Elmas doğadaki en sert taşlardan biridir. İşlenerek pırlanta halini alır. Işığı mükemmel bir şekilde kırmasından kaynaklı kıymetli bir ziynet eşyası olarak da kullanılır.

 • Satın alınan ürünler ne zaman kargoya verilir?

Siparişini verdiğiniz ürünün stoklarımızda mevcut olması halinde, siparişinizi 1 ila 3 iş günü içerisinde sigortalı kargo ile adresinize ulaştırmaktayız. Stokta olmayan bir ürün sipariş ettiğinizde, siparişinizi 3 ila 7 gün içerisinde sigortalı kargoya teslim etmekteyiz.

 • Online Mağaza üzerinden yapılan alışverişlerde kargo ücretleri ne kadardır? Hangi kargolar ile gönderilir?

Online mağazamızdan yaptığınız alışverişlerde, yurt içine teslim edilecek olan (KKTC hariç) siparişleriniz için kargo ücreti almıyoruz. Yurt içerisinde siparişiniz adresinize Yurt İçi Kargo tarafından teslim edilmektedir.

 • Online mağazadaki ürünler mağazanızda var mıdır?

Tamamı olmasa da, online mağazamızda bulunan bazı ürünler mağazamızda olmayabilir. Fakat mağazamızdan beğendiğiniz bir ürünü talep ettiğinizde, en kısa sürede temin edilecektir.

 • İnternetten aldığım ürünü ne zamana kadar değiştirebilirim ya da iade edebilirim? Hangi ürünlerle ilgili iade mümkün değildir?

Ölçü seçimi, yazı yazdırma ve renk değiştirme talepleriniz olmadığında satın aldığınız ürünü teslim aldığınız tarihten itibaren 7 gün içerisinde merkezimize ulaştırabilirsiniz. Yazı yazdırma, ölçü seçimi ve renk değiştirme işlemlerinden geçmiş olan ürünlerin iadesi mümkün değildir.

 • Ürünü iade ettikten sonraki süreçler nelerdir? İade ettiğim ürünün ücreti hesabıma ne zaman geçecek?

İade edilen ürünler uzmanlarımız tarafından 1 haftalık süreçte incelenmektedir. Şayet üründe bir hasar tespit edilirse ya da ürün cayma hakkınızı kullanabileceğiniz bir durumda değilse, uzmanlarımız tarafından hazırlanan bir rapor eşliğinde, ürün tarafınıza geri gönderilir. Konuya dair bilgilendirilirsiniz. Ürün cayma hakkının kullanılabilmesine uygunsa, uzmanlarımızın inceleme süreci sonrasında rapor ile tarafımıza bildirilir. Ardından ürün tutarı, ödeme yaptığınız kanaldan tarafınıza iade edilir. Kredi kartı ile ödeme yapıldığında iade kredi kartına yapılır. Kredi kartına yapılan tutar iadesi 1 ila 7 gün arasında hesabınıza geçer. Debit kart iadelerinin hesaba geçmesi 30 gün sürebilir.

 • İade etmek istediğim ürünü nasıl göndereceğim?

Ürünü, Yurt İçi Kargo ile alıcı ödemeli olarak adresimize gönderebilirsiniz. İade & Değişim & Tamirat için Kargo Adresimiz: Alıcı Adı: Ömer Nalbant Bahçelerarası Mah. Mithatpaşa Cad. No:44 / Z-22 Ege Park AVM Balçova-İZMİR Telefon: 0850 305 36 96

 • İnternetten satın aldığım ürünleri mağazalardan değiştirebilir miyim?

Online mağazamızdan satın aldığınız ürünü sadece online mağazamızdan değiştirebilirsiniz.

 • Özel tasarım yapabiliyor musunuz?

Özel tasarım online mağazamız üzerinden yapılmamaktadır.

 • Online mağazada bazı fiyatların üzeri neden çiziliyor?

Ürün sayfasında da perakende fiyat ve toptan fiyat olarak iki bölümün olduğunu perakende fiyatın piyasadaki, dışarıdaki fiyat olduğunu toptan fiyatın da bizim satış fiyatımız olduğunu bilmenizi istiyoruz. Arada ne kadar fark olduğunu görebilmeniz için ürünün perakende fiyatını da yazıyor ve aklınızın karışmaması için perakende fiyatının üzerini çiziyoruz.

 • Taşımı hangi renk seçmeliyim?

Pırlantalar toptan alındığında ''D, E, F, G, H'' şeklinde kodlanan renkler tek lotta fiyatlandırılır. Ardından mücevheratçılar renkler için farklı fiyatlar belirlerler. Ancak biz renge göre fiyat ayrımı yapmıyoruz. Seçtiğiniz renk için daha fazla ödeme yapmanızı istemiyoruz. Satın aldığımızda tüm renklere aynı fiyatı sunuyoruz. Ürünü satın aldığınızda elimizdeki stok durumuna göre 5 renkten herhangi biri adresinize gönderilecek. Renklerle ilgili daha fazla bilgi almak isterseniz TIKLAYINIZ.